Sitenin Amacı

sitenin amacı

Canlı ve cansız tüm varlıkları içinde barındıran evren, kusursuz bir tasarıma, eşsiz sistemlere, canlıların yaşayabilmeleri için gereken tüm şartların var olduğu bir ahenk ve düzene sahiptir.
İnsan bedeni, yeryüzündeki en kompleks makinadır. Hayatımız boyunca bu bedenle görür, işitir, nefes alır, yürür, koşar ve zevk alırız. Bedenimiz kemikleri, kasları, damarları, iç organları ile mükemmel bir düzen ve tasarıma sahiptir. Bu tasarımın detayına inildiğinde ise daha da şaşırtıcı gerçeklerle karşılaşılır. Birbirinden farklı gibi görünen vücut parçalarının tamamı aynı malzemelerden oluşmaktadır. Hücrelerden….
Yeryüzünde yüzbinlerce farklı çeşitte canlı türü vardır. Bahçenizdeki çiçekler, yediğiniz meyveler, yol boyunca sıralanmış ağaçlar, kelebekler, tavşanlar, kediler, aslanlar, zürafalar ve diğerleri… Koşarak önünüzden geçen bir kedinin çevik hareket edebilmesi için vücudunda çok sayıda kas çalışır. Gözleri özel bir sistemle tasarlanmıştır ve karanlıkta görmesini sağlar.
Başınızı kaldırdığınızda gördüğünüz kuşların uçması çok sayıda kompleks organın ve özel sistemin uyumlu çalışması sayesinde gerçekleşir. Üstelik canlılarda yalnızca kusursuz bir tasarım yoktur, aynı zamanda kusursuz davranışlar da vardır. Hareketlerini incelediğinizde son derece bilinçli davranışlarda bulunduklarını görürsünüz.
Sitede yer alan bilgileri okuduğunuzda, videoları seyrettiğinizde yeryüzündeki canlılığın tesadüfen oluşmasının imkansız olduğunu bir kere daha anlayacaksınız. Doğadaki kusursuz düzen canlıları dilediği gibi, örneksiz olarak yaratan bir güç sahibinin varlığının delillerindendir. Bu yaratıcı herşeye hakim olan, üstün bir güç ve akıl sahibi olan Allah’tır. Bu sitenin amacı da vicdanlı insanlara Allah’ın varlığını ve yüceliğini bu örneklerle hatırlatmak ve bir kez daha Allah’ın yoluna davet etmektir.